دامنه domain​

خرید دامنه ir و بین‌المللی
ثبت دامنه‌ها در رجیسترار معتبر
قابلیت انتقال دامنه‌های ملی و بین‌المللی
تمدید انواع پسوند دامنه
کنترل‌پنل‌ حرفه‌ای برای مدیریت دامنه
ثبت دامنه
خرید دامین با نام و پسوند مورد نظر براحتی با ارزان ترین قیمت توسط کنترل پنل ثبت دامنه رسارایان انجام پذیر است.
انتقال دامنه
انتقال دامنه‌های ملی و بین المللی به رسارایان یا از شخصی به شخص دیگر براحتی انجام پذیر است.
تمدید دامین
امکان تمدید دامنه قبل از منقضی شدن و اطلاع رسانی توسط ایمیل به صاحب امتیاز دامنه وجد دارد.

انتخاب نام دامنه مناسب

انتخاب نام دامنه مناسب بسیار اهمیت دارد، چرا که نام دامنه شما آدرس شما در فضای اینترنت است و باید کاربرانتان به سادگی به وب‌سایت شما وارد شوند. در اینجا سه ویژگی اصلی برای انتخاب نام دامنه در دامنه‌های .ir و دامنه‌های بین‌المللی com  org  info  net  shop  و … آورده شده است:

tick تیک سادگی نام دامین : نام دامنه شما نباید عجیب و نامفهوم باشد. بهتر است از یک نام ساده و قابل تلفظ استفاده کنید تا کاربران به راحتی بتوانند آن را بخاطر بسپارند.

tick تیک کوتاهی نام دامنه : نام دامنه شما باید کوتاه باشد. نام‌های طولانی کاربران را گیج کرده و فهم نام دامنه را برای آنها دشوار می‌کنند. نام دامنه کوتاه‌تر بهتر است.

tick تیک قابل فهم بودن نام : با در نظر گرفتن مخاطبان خود، نام دامنه باید برای آنها معنا داشته باشد. از نامی استفاده کنید که با توجه به موضوع و محتوای وب‌سایت شما برای مخاطبان قابل فهم باشد.

خرید دامنه - ثبت و تمدید دامین آدرس سایت
 

دامنه چیست؟

دامنه (Domain) همان آدرسی است که با درج آن در مرورگرتان وارد وب‌‌سایت می‌شوید؛ مثلاً www.RasaRayan.com  . نام دامنه در‌ واقع آی‌پی‌ای است که پروتکل DNS آن را به آدرس تبدیل می‌کند.

معرفی قسمت های یک آدرس سایت

هر آدرس سایت از چند قسمت تشكيل شده است که با نقطه از يكديگر جدا می شوند. قسمت اول پروتکل است که میتواند http یا https باشد. قسمت دوم ساب دامین است که میتواند باشد یا نباشد. قسمت سوم و اصلی نام است و می تواند نام موسسه يا نام محصول و يا هر نام دلخواه ديگر (به شرط آنکه قبلا توسط شخص ديگري ثبت نشده باشد) باشد و قسمت چهارم که شناسه نام يا پسوند می باشد (معمولا پسوند ir و com است) و با توجه به نوع سايت می توان آنرا انتخاب نمود.

امتیاز شما
Telegram
WhatsApp
ایتا
Email
Snapchat
اینستاگرام
موبایل
WhatsApp
Snapchat
Email
Telegram
موبایل
ایتا
اینستاگرام