مهارت به خودی خود دارای معنی زیادی است، اما این به معنای دانستن یک پیز به تنهایی نیست ، اگر ما این طور تصور کنیم که هیچ ابزاری برای حمایت از مهارت وجود ندارد در واقع کمی غلط میباشد چه بسا که این امر نیز به خودی خود امری ضروری است چه بسا که برای یک طراح وب که در پی پیدا کردن یک نرم افزار کاربردی است همیشه در این اندیشه است تا مناسب ترین راه را برای یک طراح وب که در پی پیدا کردن یک نرم افزار کاربردی است همیشه در این اندیشه است تا مناسب ترین راه را برای توسعه ی کار خود انتخاب کند و هدفی را بر پایه ی این توسه برچیند و گامی درست به سمت موفقیت بردارد

۱۰ ابزار مهم برای آغاز طراحی سایت
ابزار طراحی سایت

در این میان داشتن یک نرم افزار خوب این کمک را به طراح وب میکند برای مثال از این ابزار طراحی وب سایت که برای هر فرد مبتدی نیز مفید است میتوان به 10 موارد زیر اشاره کرد :

COLOR WIZARD :: ابزار طراحی وب # 01

زندگی ما در پهنای وسیعی که برای ما ایجاد می کند مطمعا دارای رنگامیزی زیادی می باشد نه فقط سیاه و سفید و هزاران رنگ و رنگ های تو هم در آن وجود دارد و چشم ما روزانه در حال مشاهده آن هست مانند رنگین کمان . این حرف زدیم تا بگوییم که شما که به عنوان گرافیست یا یک طراح سایت می باید با روانشناسی رنگ و چینش رنگ ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید یک ظاهری دلچسب و متناسب با رعایت چینش رنگ ها در کنار هم قرار بدهید و یک وب سایت با رابط کاربری مناسب تولید نماییید . از همین رو ما برای شناخت این رنگ ها به شما نرم افزار Color Wizard را پیشنها میکنیم. این نرم افزار داری این قابلیت است که رنگ های مختلف را به صورت رنگ ها ی هم خانواده را شناسایی کند و به وسیله ی آن شناختی از رنگ ها با عدد هگزان یا rgb آن و یا سایر نوع آن به دست آورد و به شما تحویل دهد.

لینک : http://www.colorsontheweb.com/colorwizard.asp

WEBFLOW :: ابزار طراحی وب # 02

اگر شما به به عنوان یک برنامه نویس هستید یا بهتر به این موضوع بپردازیم یک هنرمندی هستید که نوانسته اید به ابداع آثاری جالب در زمینه ی وب بپردازید . اگر شما میخواهید در کد نویسی تان توانایی بالایی داشته باشید میبایست در کنار این قدرت برنامه نویسی باید نرم افزاری قدرتمند برای نوشتن کد را نیز داشته باشید که ما به شما برنامه ی Webflow را پیشنهاد میکنیم . یکی از توانایی ها ی بالای این نرم افزار دارا بودن حالت drag &drop میباشد.

لینک سایت : https://webflow.com

STYLETILES :: ابزار طراحی وب # 03

Styletiles در واقع یک فضایی است که شما میتوانید یک محیطی آرام برای صحبت با مشتری برای خود فراهم کنید و این در واقع به عنوان یک راه آسان برای برقراری ارتباط است.این ابزار به شما این اجازه را می دهد تا یک “نسخه بتا” از وب سایت تان داشته باشید.

لینک سایت : http://styletil.es

SNAGIT :: ابزار طراحی وب # 04

همان طور که میدانید تاثیری که یک تصویر بر جای میگذارد در اکثر مواقع بیشتر از تاثیر کلمات است از همین رو گاهی در سایت استفاده از تصاوبر میتواند خیلی کار امد تر از متن باشد. اگر بخواهیم از لحاظ ارزش کاری حساب کنیم همیشه ارزش یک کلمه بیشتر از عکس است. به طور کلی این برنامه برای ضبط و عکس برداری از صفحه ی مانیتور یکی از ارکان های بسیار مفید در ساخت آموزش های الکترونیک مخصوصاً آموزش های مرتبط با نرم افزارهای کاربردی است. در این روش کاربر از نزدیک با محیط کار آشنا می شود و همزمان هم به صورت عملی و هم تئوری آموزش دیده می شود. حال وجود یک نرم افزار قدرتمند در این زمینه کارایی شما را در ساخت هر چه بهتر آموزش الکترونیک کمک خواهد کرد.

لینک سایت : http://www.techsmith.com/snagit.html


FITTEXT :: ابزار طراحی وب # 05

در زمان گذشته کامپیوتر شخصی جزء آن دسته از دستگاهایی بود که به کاربر ابن اجازه میداد تا بتواند در سایت ها ی مختلف جستجو کنند .امروزه با پیشرفت علم و ساخت گجت های جدید مانند گوشی های هوشمند، لپ تاپ، و لپ تاب تحولی عظیم را در عرصه ی وب گردی ایجاد کردند که کاربران به وسیله ی آن میتوانند در سایت ها ی مختلف سرچ کنند. این ابزار به شما این کمک را میکند تا بتوانید سرفصل ها ی سایت خود را به طور تقریبی از هر صفحه نمایش مشخص کنید.

لینک سایت : http://fittextjs.com

EDGE بازرسی :: ابزار طراحی وب # 06

FitText یک ابزار عالی برای سفارشی کردن سرفصل هاست، اما اگر شما می خواهید به بررسی چگونگی وب سایت خود بپردازید و ببینید که سایتان بر روی صفحه نمایش های مختلف چگونه به نظر می رسد ، Edge Inspect در واقع چیزی است که شما به آن نیاز دازید چه بسا که این برنامه ابزاری است که دستگاه شما را به وب یک پارچه میکنند بنابراین وقتی شما میخواهید پروژه ی خود را تغییر دهید شما باید فورا آن را با سایر پروژه ها ادغام کنید.

لینک سایت : https://creative.adobe.com/en/products/inspect

STRIPEMANIA :: ابزار طراحی وب # 07

شما به عنوان یک طراح وب می دانید که راه ها ی متفاوتی برای ایجاد سایت وجود دارد. عناصر ساده، اما اجتناب ناپذیر در یک وب سایت از ویژگی های بارز وب سایت هاست که این کار را شما میتوانید با ابزاری با نام Stripemania انجام دهید این ابزار به شما این اجازه را می دهد تا شما بتوانید مطالب و یا موضوعات سایتتان را دچار یک سری تغییرات اساسی چه در زمینه ی ، تغییر اندازه متون و یا آیکون و یا … و یا تغییر رنگ آنها،و یا مشخص کردن محل انتخاب موقعیت هایی که قرار است چیزی در ان قرار بگیرد را با این ابزار مشخص کنید.

لینک سایت : http://www.stripemania.com

GIMP :: ابزار طراحی وب # 08

گیمپ (GIMP)‏ برنامه دستکاری (و روتوش) تصاویر  (GNU Image Manipulation Program) که با نام اختصاری GIMP شناخته می‌شود، یک نرم‌افزار آزاد و متن‌ باز می‌باشد که برای ساختن و پردازش تصاویر برداری و عکس‌ها به کار می‌رود. این نرم‌افزار تحت مجوز GGPL قابل استفاده می‌باشد. از مصارف این برنامه می‌توان به ساختن آرم و لوگو، اندازه‌ گیری مجدد و آراستن عکس‌ها، تغییر رنگ‌ها، نزدیک کردن تصاویر، برداشتن تصاویری که لازم نیست و تبدیل فرمت تصاویر اشاره کرد. همچنین ساختن تصاویر انیمیشن ساده نیز با این نرم‌افزار امکان‌ پذیر است. در یک دیدگاه کلی گیمپ نرم‌افزار آزاد جایگزین برای فوتوشاپ می‌باشد.


لینک سایت : http://www.gimp.org


FONTSTRUCT :: ابزار طراحی وب # 09

همه جا سخن از طراحی منحصر به فرد و گرافیک منحصر به فرد است … چرا فونت منحصر به فردنداشته باشیم ؟ ساخت فونت اصلی خود را با Fontstruct. تجربه کنید این برنامه یک عملکرد ساده را برای شما ایجاد میکند و به شما اجازه می دهد تا برای به اشتراک گذاشتن فونت شخصی خود تمام کار ها را به راحتی انجام دهید علاوه بر این شما می توانید به کاربران دیگر اجازه ی دانلود فونت را بدهید.و یا حتی میتوانید این امکان را به کارابرن خود بدهید تا پس از دانلود فابل بتوانند حتی فونت خود را تغییر دهند.

لینک سایت : http://fontstruct.com/

DREAMWEAVER:: ابزار طراحی وب # 10

Dreamweaver یک برنامه ایجاد صفحات وب است که کار با آن بسیار آسان است ( ادیتور برنامه نویسی ). این نرم افزار با توجه به رابط و ساختار گرافیکی خود برا ی هر دو دسته کاربران ی که به صورت مبتدی یا پیشرفته قصد پیاده سازی صفحات و سایت های وب را دارند مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان یک برنامه جامع به Dreamweaver نرم افزار کاربران اجازه می دهد تا ساخت یک سایت را از مرحله اولیه طراحی شروع کرده و تا مراحل بعدی یعنی به کارگیری فن آوری های پیچیده و اسکریپت نویسی های مختلف، ادامه دهند. همچنین افراد مختلف که به صورت گروهی روی پروژه ای خاص به خصوص یک سایت وب با یکدیگر کار می کنند می توانند از این نرم افزار به عنوان یک ابزار مدیریت سایت استفاده کنند.

در آخر خیلی از ابزار های دیگری نیز وجود دارد که در طراحی وب سایت به یک مدیر وب سایت یا یک طراح وب سایت کمک می کند شما هم لطفا در نظرات ابزار های مورد نیاز خودتون یا ابزار هایی که دوست دارید استفاده کنید یا می کنید رو قرار بدهید تا این روند یک اشتراک گزاری مناسب بین ما و شما باشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + هشت =